قبل از خوندن این داستان باید یه توضیحاتی راجع بهش بدم:

 نارسیس یه افسانه یونانی درمورد یه جوون بسیار زیبا که نمیدونست چقدر زیباست یروز توی اب رودخونه تصویر خودش میبینه وشیفته خودش میشه خلاصه هرروز کارش میشه کنار رود رفتن و خودش تماشا کردن

 بالاخره طاقتش کم میشه یه روز که باز میره خودش ببینه میخواد بره طرف تصویر خودش توی اب اما غرق میشه و میمیره و جای اون گلی در میاد که اسم خودش روش میذارن.

 نارسیس توی زبان ما معادل اسم نرگس اون گل هم گل نرگس. توی روانشناسی هم طبق این افسانه یونانی به افرادی که خودشیفته هستن و به قول خودمون فقط خودشون قبول دارن و فکر میکنن سر تر از همه ان نارسیسم گفته میشه.

راستی یه فوتبالیست تیم ارسنال که اسمش بنتنر هستش طبق تستای روانشناسی یچیزی بالای نارسیسم بابا ایول فوق اعتماد به نفس با وجود بنتنر فکر کنم نارسیس یا همون نرگس خودمون باز نشسته بشه.

/ 2 نظر / 6 بازدید
محمد رفیعی

سلام سال نو را به شما تبریک میگم . خیلی خوشحالم که افتخار آشنایی با شما را در جامعه مجازی وبلاگ نویسی پیداکردم . از شما دعوت میکنم از وبلاگ من دیدن نمایید و یک فنجان تفریح نوش جان کنید باور کنید تلخی اش به یک بار امتحان کردن می ارزد . چنانچه تمایل به تبادل لینک با وبلاگ من را دارید خوشحال میشم علاوه بر نظر دادن در باره وبلاگ نظرتان را در این باره بیان کنید . سلامتی و موفقیت را برایتان آرزومندم . با تشکر

soosan

[گل]